Kuhanje koruze

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

tema odprta - 15. sep 2004 17:51 | ogledi: 6.855 | odgovori: 6

Pozdravljeni, mojstri domače kuhinje!

Ali morda kdo doma kuha koruzo? Ravno prav je mlečna, pa sem mislila da jo bom skuhala, ker še kuhane sploh nikoli nisem jedla (pečena je mnjami)... In na zadnje sem ugotovila, da ne vem kako se kuha (kako dolgo?, na pari ali v vodi?, se doda sol?,...)

Mi bo znal kdo pomagati?

Lp,

Silva

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

15. sep 2004 18:32

Jaz sem jo kuhala v vreli vodi 8 minut ( od takrat ko voda ponovno zavreje, ko daš noter koruzne storže se štopa 8 minut - voda pa mora vreti ) in je bila odlična. Uporabila pa sem sladko jedilno koruzo. Nato sem oružila zrnje ter ga shranila v plastične vrečke in v skrinjo. Probaj, pa boš videla ali je za tvoj okus. Nisem pa dodajala nobene soli. Lp Tarin

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

15. sep 2004 19:13

Večkrat naredim koruzno mineštro - zelenjavo: čebulo, korenček, zeleno, peteršilj, krompir, paradižnik narežem na koščke, dodam koruzo, dolijem vodo, solim, vržem kakšen kos suhega mesa, proti koncu kuhanja pa še kuhan fižol in sesekljan svež peteršilj - in dober tek. Mineštro zgostim kar s krompirjem - v njej pustim dva ali tri večje kose, ki jih zmečkam, prevrem in mineštra je lepo gosta.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

15. sep 2004 19:16

Ja, Andrejka, ampak kakšno koruzo daš? Tisto, ki raste na njivi? -O tej, namreč govorim. Tarin, tudi ti? Sporočilo je spremenil(a) silva dne 15. sep 2004 19:19:25

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

15. sep 2004 19:42

No jaz jo prvo narabutam na njivi,potem pa kuham dokler ni mehka,solim ko je kuhana. lp goga

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

16. sep 2004 8:28

Ja, zdaj ko se dobi svežo, dam tisto z njive oz. iz Mercatorja :), kasneje pa zmrznjeno od Ete. Lahko jo tudi predhodno malo pokuhaš, ampak meni je všeč al dente.

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

16. sep 2004 17:53

Ja, seveda. Koruzo iz njive. AMpak kot sem že povedala: obstaja taka, katere posadimo celo njivo npr. za svinje in jedilna koruza, ki je zelo sladka in dobra. Pač moraš ob nakupu pogledati kakšne vrste koruzo kupuješ in sadiš. Sicer pa je tudi tista navadna koruza tudi dobra, če nimaš druge. Tarin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti